Youtube (iframe)

Haberler

Göksel Navigasyon Eğitimi

2019 yılının ilk göksel navigasyon eğitimi meteorolojik koşulların uygun olması halinde 15-16-17 Şubat Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak. Bu eğitimde katılımcılarımız Cuma günü marinada teorik eğitim alacak, Cumartesi-Pazar günleri teknede sekstantla ölçüm ve indirgeme yapacaklar. Başarılı katılımcılara "Göksel Navigasyon" başarı sertifikaları verilecek.

Göksel navigasyon eğitimleri yeni gruplar oluştukça sezon içinde tekrarlanacak.

Katılmak için lütfen iletişime geçiniz.

Güz Dönemi Amatör Denizci Semineri

15 Haziran 2019 Cumartesi günü başlayan bahar dönemi amatör denizci ve kısa mesafe telsiz operatörü seminerimiz sona erdi. Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarını Fethiye-Göcek körfezinde ve değişik yurt içi ve yurt dışı rotalarda temel ve ileri düzeyde yelken eğitimleri ile değerlendiriyoruz.Yeni dönem (güz dönemi) seminerimiz  2 Kasım 2019 Cumartesi günü başlayacak. Dersler Cumartesi-Pazar günleri 10:00 - 13:00 saatleri arasında yapılıyor. Seminer, ikişer günden üç hafta sürüyor. Gerekli belgeleri tamamlayanlar kısa sürede sınava girip Amatör Denizci Belgelerini alabilir, 2019 kış ve 2020 bahar aylarında yapılacak olan pratik yelken eğitimlerine "ehliyetli amatör denizci" olarak katılabilirler!

Lütfen sitemizdeki elektronik ön kayıt formunu doldurunuz.

Amatör Denizci Kursu

Yürürlükteki yasalara göre denizde motor ve yelken gücüyle hareket eden tüm araçlar adı, kullanım amacı ve tonilatosu ne olursa olsun GEMİ sayılmaktadır. Bu araçlardan özel (kişiler adına) kayıtlı olanlarını kullanabilmek için de Amatör Denizci Belgesi (ADB) sahibi olmak gerekir.


Devamını Oku

GMDSS Kısa Mesafe Telsiz Eğitimi

Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO), 1 şubat 1999 tarihinden itibaren uydu sistemlerini de devreye alarak, ticari gemiler için Küresel Deniz Tehlike ve Güvenlik Sistemini (Global Maritime Distress and Safety System, GMDSS) işler hale getirmiştir.


Devamını Oku

Göksel Navigasyon

Göksel navigasyon , açık denizlerde ve okyanuslarda gök cisimlerinin konumlarına bakarak teknenin konumunu bulma sanatıdır. Her ne kadar “sanat” olarak adlandırılıyorsa da altı-yedi yüzyıl boyunca sürekli geliştirilen ve basitleştirilen göksel navigasyon aslında bilimsel bir yöntemdir.


Devamını Oku

2019 PRATİK EĞİTİM PROGRAMI

No Tarih Rota Derinsu Merveilleuse
MİLL
LİMAN
KURSİYER
SAAT DERS

GEZİ-EĞİTİMLERİMİZDEN KARELER

info@derinmavi.com.tr · +90 (312) 467 50 91· +90 532 351 35 17